Studio Pielęgnacji Urody NAOMI


Idź do treści

Opalanie natryskowe

Oferta > Oferta


Jak to działa

Czyli jak działają metody opalania "bezsłonecznego"?


Ludzka skóra składa się z dwóch głównych warstw: z naskórka na zewnątrz i skóry właściwej od strony wewnętrznej. Zarówno podczas opalania słonecznego jak i bezsłonecznego miejscem gdzie zachodzą zmiany powodujące opaleniznę jest naskórek. Również naskórek ma budowę warstwową. Jego głębsza warstwa to stratum basale (warstwa podstawowa), to w niej zachodzą zmiany podczas opalania słonecznego. Zewnętrzna warstwa naskórka to stratum corneum (warstwa zrogowaciała) i w niej zachodzą procesy podczas stosowania większości preparatów samoopalających


Na rynku kosmetycznym od wielu lat funkcjonują produkty wywołujące efekt opalenizny bez ingerencji promieni słonecznych. Pierwsze preparaty tego typu pojawiły się na rynku w latach 60-tych dwudziestego wieku. Od tamtego czasu nastąpił bardzo dynamiczny rozwój metod opalania bez użycia promieni UV. W dzisiejszych czasach istnieje bardzo szeroka gama produktów tego typu począwszy od tabletek zmieniających barwę skóry, poprzez preparaty samoopalające w postaciach balsamów, kremów i sprayu, a także różnego rodzaju kosmetyki brązujące. Większość tych produktów powoduje efekt opalenizny w czasie od 45 minut do 3 godzin.

Powołując się na Amerykańską Akademię Dermatologiczną najbardziej efektywnymi produktami dostępnymi na rynku są preparaty zawierające dihydroxyaceton (DHA) jako składnik aktywny. Jest to bezbarwny cukier wchodzący w reakcję z martwymi komórkami zrogowaciałej warstwy naskórka powodujący zmianę ich koloru i wywołujący efekt naturalnej opalenizny. Zmiany te utrzymują się zwykle od pięciu do siedmiu dni po aplikacji.

Każdego dnia, miliony martwych komórek skóry usuwane są z powierzchni ciała. W wyniku tego procesu, co 35 do 45 dni każdy z nas ma całkowicie nową warstwę naskórka. Ten właśnie proces powoduje stopniowe blaknięcie opalenizny uzyskanej dzięki preparatom samoopalającym. Wraz z martwymi komórkami naskórka znika opalenizna. Z tego powodu sugerowane jest regularne stosowanie tych preparatów, aby wciąż podtrzymywać efekt opalenizny.

Chociaż produkty zawierające DHA uznane są za najbardziej skuteczne i godne zaufania, na rynku funkcjonują też inne preparaty. Są to na przykład środki przyspieszające opalanie zawierające aminokwas - tyrozynę, jednak nie ma dostępnych danych naukowych mogących potwierdzić skuteczność tej metody. Kolejnym środkiem opalającym dostępnym na rynku są tabletki zawierające środek o nazwie canthaxanthin. Dowiedziono ostatnio, iż może on powodować efekty uboczne.

Inną popularną metodą opalania bez słońca są środki brązujące. Jest to metoda natychmiastowa jednak trwałość efektu działania jest bardzo ograniczona. Można usunąć je przy pomocy wody i mydła.

Bardzo ważne jest, że większość tych produktów nie zawiera filtrów UV i nie chroni skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Nawet produkty, które zawierają takie filtry chronią skórę tylko przez jakiś czas po aplikacji gdyż efektywność filtrów obniża się z czasem. Zatem jeśli chcemy wyjść na zewnątrz, aby pochwalić się naszą nową opalenizną należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przeciwko promieniom UVA i UVB.Metoda Airbrush Tanning


Rewelacyjna Metoda Opalania bez Promieniowania UV

Airbrush Tanning to nowoczesna, całkowicie bezpieczna metoda pozwalająca na uzyskanie natychmiastowej opalenizny. Opracowana została z myślą o wszystkich lubiących się opalać, jak również o tych, którzy z różnych względów unikają słońca.

Opalając się na słońcu czy w solarium skóra narażona jest na działanie niebezpiecznych promieni UV, mogących wywołać raka skóry. Ponadto słońce czy solarium powoduje poważne wysuszenie skóry, przyspiesza procesy starzenia ujawniające się zmianami takimi jak zmarszczki, zwiotczenia tzw. fotostarzenie czyli zmiany naczyniowe i pigmentowe. Z myślą o tych zagrożeniach została opracowana nowa technika opalania, niepowodująca żadnych skutków ubocznych.

cena zabiegu:
całe ciało: 80zł
do pasa: 50zł
twarz+dekolt: 30zł

Powrót do treści | Wróć do menu głównego